· Strona główna
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Witamy w Budowlance
Sukcesy w Licealiadzie!

W piątek 22 kwietnia 2016 roku na lotnisku w Nowym Targu, odbyły się Finały Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m.
W kategorii dziewcząt z klas pierwszych, Patrycja Opychał z klasy 1c zajęła V miejsce, natomiast w kategorii dziewcząt z klas trzecich i czwartych, Karolina Karbowiak z klasy 4c zajęła również V miejsce.

W zawodach startowało ponad 130 najlepszych zawodniczek z województwa małopolskiego.Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Gratulacje!       Text i foto w galerii: Jance

· magdalenawilliams dnia 28 kwietnia 2016 o 09:10 · Drukuj
Międzyklasowy turniej piłki siatkowej 2015/2016

Wyniki międzyklasowego turnieju piłki siatkowej – marzec/kwiecień 2016:

I miejsce     - klasa 4d (8 pkt)

II miejsce    - klasa 2f (6 pkt)

III miejsce   - klasa 1f (4 pkt)

IV miejsce   - klasa 1c (2 pkt)

V miejsce    - klasa 1c2 (0 pkt)

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju!    Nauczyciele wychowania fizycznego

· magdalenawilliams dnia 28 kwietnia 2016 o 08:52 · Drukuj
Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (ang. International Mother Earth Day) – święto obchodzone corocznie 22 kwietnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku.
Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 22 kwietnia 2009 roku uznała, że "Ziemia i jej ekosystemy są naszym domem", i że ustanowienie Dnia jest "niezbędne w celu promowania harmonii z naturą i Ziemią".
Termin "Matka Ziemia" został użyty, ponieważ "odzwierciedla współzależność, która istnieje między ludźmi a innymi żywymi gatunkami wspólnie zamieszkującymi na planecie".
Celem Dnia jest promowanie harmonii z naturą i Ziemią dla osiągnięcia sprawiedliwej równowagi pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.
Źródło: Wikipedia

· magdalenawilliams dnia 22 kwietnia 2016 o 12:44 · Drukuj
Wiosenne Biegi Przełajowe 2016

W dniu 13 kwietnia 2016 roku na stadionie Skawa Wadowice, odbyły się Powiatowe indywidualne biegi przełajowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach wiekowych: rocznik 1999, 1998 i 1996-97. Zajmując I miejsce – Patrycja Opychał, II miejsce – Karolina Karbowiak i VII miejsce – Bartek Grondalczyk, uzyskaliśmy kwalifikacje do zawodów wojewódzkich, które odbędą się tradycyjnie w Nowym Targu.
W drużynie biegali również: Natalia Bargiel, Łukasz Ficek i Rafał Cisoń.

Gratulacje dla wszystkich!

Text i foto: Jance  Galeria

· magdalenawilliams dnia 15 kwietnia 2016 o 08:31 · Drukuj
Tenis stołowy 2016

W dniu 6 kwietnia 2016 roku odbyły się w Radoczy powiatowe zawody drużynowe w tenisie stołowym.

Wśród zgłoszonych szkół z Powiatu Wadowickiego znalazła się Budowlanka w składzie: Karol Płonka (1f), Dominik Radwan (1f), Dawid Rokowski (1d). Zawody były rozgrywane do 3 wygranych setów (set do 11 punktów).

Po zaciętych pojedynkach w singlu i deblu zajęliśmy VII miejsce w Powiecie.

Text i foto: Jance   Galeria

· magdalenawilliams dnia 14 kwietnia 2016 o 07:49 · Drukuj
Herbaciarnia Naukowa - kwiecień 2016

Profesor Czesław Dźwigaj – artysta rzeźbiarz, malarz, poeta i humanista, wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie był gościem kwietniowej Herbaciarni Naukowej. Pan profesor znany jest przede wszystkim jako autor blisko pięćdziesięciu pomników Jana Pawła II, które znajdują się nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie.

Podczas niezwykle ciekawego spotkania z artystą usłyszeliśmy kilka anegdot, wyjaśniających kulisy powstawania wybranych dzieł sztuki profesora.

Szczęście uśmiechnęło się do Pawła Warchała (2 c), który otrzymał wyjątkową pamiątkę podczas spotkania – książkę profesora Czesława Dźwigaja z dedykacją.

Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 08 kwietnia 2016 o 10:04 · Drukuj
Uzależnieniom behawioralnym mówię STOP!

· magdalenawilliams dnia 31 marca 2016 o 12:01 · Czytaj więcej · 80 czytań ·Drukuj
Liceum ogólnokształcące

klasa architektoniczna

Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH
TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

Nie możesz się zalogować?