· Strona główna
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Wesołych Świąt
Praktyka w Turyngii - jesień 2014

Nasza praktyka trwała 4 tygodnie (łącznie 20 dni pracy). Mieszkaliśmy razem w jednym pokoju w Eisenach, a praktyki odbywaliśmy dwójkami. Szymon i Paweł  pracowali w szkole, natomiast ja i Norbert w firmie prywatnej. Wszystko przebiegało po naszej myśli. Pracowaliśmy określoną ilość godzin, łatwo można było się porozumieć. To, co mogę z pewnością stwierdzić po pobycie w Niemczech, to fakt,  że tamtejsi pracownicy dbają o profesjonalizm. Każdy pracownik posiada odpowiedni strój  do wykonywania danych robót.
Każdy dba również o to, by wszystkie narzędzia były zawsze czyste i jak najdłużej sprawne.

Dawid Kaletka

· magdalenawilliams dnia 16 grudnia 2014 o 08:11 · Czytaj więcej · 41 czytań ·Drukuj
Ogłoszenie o naborze

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach

ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze

główny księgowy

Pełny tekst ogłoszenia do pobrania      Regulamin naboru

· magdalenawilliams dnia 12 grudnia 2014 o 13:14 · Drukuj
Świeć przykładem!

Czy pamiętacie o odblaskach?
Od września obowiązuje znowelizowane prawo o ruchu drogowym. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek nosić elementy odblaskowe.

Pomyśl: lepiej mnie widać - jestem bezpieczniejszy!

Masz młodszego brata, siostrę, a może córkę, syna? Maluchy już dawno noszą odblaski. Teraz noś je i ty!

Zachęca M. Williams

· magdalenawilliams dnia 10 grudnia 2014 o 19:38 · Drukuj
Herbaciarnia Naukowa - grudzień 2014

Poetka Ewa Lipska, jedna z najbardziej wyrazistych autorek polskiej poezji współczesnej, felietonistka, wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia w dziedzinie literatury, była gościem grudniowej Herbaciarni Naukowej. Mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku wierszy poetki, pochodzących  m.in. z tomików „Droga Pani Schubert...”, „Pogłos” czy „Pomarańcza Newtona”.

W wierszu „Oko jastrzębia” Ewa Lipska mówi: „Coraz częściej zamyślam się nad niczym.” Zdanie to można potraktować jako myśl przewodnią spotkania z poetką, która podzieliła się ze słuchaczami osobistymi refleksjami na temat współczesnego świata i miejsca w nim człowieka. „Pisanie jest najważniejszą anegdotą mojego życia”- stwierdziła poetka.

Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 05 grudnia 2014 o 08:52 · Drukuj
Budowlańcy w Filharmonii Krakowskiej

Uczniowie klas czwartych z opiekunami: Aleksandrą Łokcik-Szczygieł i Krzysztofem Szczygłem oraz Marcinem Wójcikiem , uczestniczyli  dnia 20 listopada 2014 r.  w koncercie „Musica Ars Amanda” orkiestry Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, której dyrygentem była Anna Duczmal- Mróz.

Orkiestra i solowi artyści grali utwory Mozarta, Honeggera, Głazunowa i Dukasa. W obecnym sezonie muzycznym cykl koncertów dotyczy miejsca poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej. Ostatni odcinek poświęcony był instrumentom dętym drewnianym. Ponadto wycieczkowicze odwiedzili wnętrza zamku w Niepołomicach, Wawel, kościoły Traktu Królewskiego i Rynek w Krakowie.
Sprawozdanie przygotował: K. Szczygieł  Galeria

· magdalenawilliams dnia 25 listopada 2014 o 08:35 · Drukuj
Lekcja przedsiębiorczości w Powiatowym Urzędzie Pracy

Dnia 19 listopada 2014 roku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach dotyczących doradztwa zawodowego z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości.

Prowadziła je pracownica Urzędu Pracy w Wadowicach mgr Anna Komendara. Zajęcia odbyły się w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Lekcję zorganizowała mgr inż. Aleksandra Łokcik- Szczygieł.

Sprawozdanie przygotował Krzysztof Szczygieł – również uczestnik warsztatów.

· magdalenawilliams dnia 21 listopada 2014 o 09:22 · Drukuj
Niektórzy lubią poezję - reaktywacja 2014

jestem małą niepozorną częścią wszechświata
czekającą w ciszy
na spełnienie...
  Kul.

Powyżej fragment jednego z wierszy zamieszczonych w wydaniu specjalnym tomiku poetyckiego Niektórzy lubią poezję... przygotowanym przez mgr. Marka Kanię.
Autorami wierszy są uczniowie naszej szkoły. Utwory były inspirowane życiem, nauką, poezją naszego patrona, księdza Jana Twardowskiego.
Wiersze te zabrzmiały podczas uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły w dniu 4 listopada 2014 r. Piękną i nastrojową recytacją popisała się klasa 3c.

Zapraszamy do czytania! Aktualne wydanie tutaj. Wydania archiwalne.
M. Williams

· magdalenawilliams dnia 17 listopada 2014 o 10:10 · Drukuj
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Wadowicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2014”.

Nie możesz się zalogować?