Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
· Podział godzin
Rekrutacja
· Oferta 2016/2017
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Ubezpieczenie
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
· Słownik angielski
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Zatrzymajmy się na chwilę, czyli ...

To była spontaniczna akcja. Postanowiliśmy rozpocząć działanie, aby ukazać Budowlankę z innej perspektywy. Nasz wybór padł na ostatni hit w sieci, który cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Manneqiun Challenge dotarł nawet do Białego Domu, dlaczego nie miałby do Wadowic? :)
W nagraniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Razem około pięćdziesiąt osób.

Żyjemy w ciągłym pędzie, w natłoku różnych informacji i obowiązków. Nie mamy czasu na sprawy ważne i ważniejsze. Czasami warto przystanąć, wziąć oddech i zastanowić się nad tym, co dzieje się koło nas. Możliwe, że to wyzwanie dotyczy tego problemu? Zatrzymajmy się na chwilę!
Zapraszamy do obejrzenia filmu :)  https://www.youtube.com/watch?v=b-oCtTNvQRk

Realizacja filmu: Paweł Feikisz. Dziękujemy! Karol Grabiński, klasa II C
Herbaciarnia Naukowa - grudzień 2016

Grudniowa Herbaciarnia Naukowa

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach projektu Herbaciarnia Naukowa miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się w legendarnym miejscu - w Piwnicy Pod Baranami.
Mieliśmy przyjemność wysłuchać wspomnień Barbary Nawratowicz - aktorki, dziennikarki radiowej, a przede wszystkim współzałożycielki Piwnicy Pod Baranami. Artystka w sposób niezwykle barwny i humorystyczny opowiedziała o historii krakowskiego kabaretu, który swoje początki datuje na rok 1956.
W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy recitalu Leszka Wójtowicza, poety i barda, należącego także do elitarnego grona artystów Piwnicy pod Baranami.

 Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 06 grudnia 2016 o 07:13 · Czytaj więcej · 12 czytań ·Drukuj
Szlachetna Paczka 2016

Nasza szkoła bierze udział w akcji, którą zapewne znacie. Szlachetna Paczka, to pomoc tym, którzy tego potrzebują. U nas wydarzenie odbędzie się w kilku odsłonach. Koordynatorem akcji jest Samorząd Uczniowski.
Po pierwsze zbiórka darów. Postanowiliśmy przygotować paczkę dla wielodzietnej rodziny z Wadowic. Szóstka dzieci w wieku od miesiąca do 13. roku życia. Potrzebne jest niemal wszystko, czyli ubrania, zabawki, książki, gry. Rzeczy można przynosić od poniedziałku do piątku do pani Alicji Simoni-Kramarz.
Po drugie - udział w finale akcji, która odbędzie się 10 grudnia 2016, czyli w sobotę, w Wadowicach. Potrzebne są osoby, które pomimo tego, że jest to dzień wolny od zajęć, przyjdą, pomogą - w roznoszeniu prezentów, koordynacji działań. Fajne działanie i integracja zarazem, w słusznym celu . Proszę, zgłaszajcie się do pani od religii . Po trzecie zaś - liczy się nie tylko aspekt materialny, ale również i duchowy. Niektóre z osób, które zostały objęte programem, są samotne i brakuje im takiej normalnej rozmowy. Czy ktoś, tuż przed samymi świętami, udałby się wraz z panią katechetką i panią Simoni-Kramarz do tych osób, aby wspólnie pokolędować? Zróbmy wspólnie, całą szkołą, coś dobrego .
Patrycja Opyrchał - Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego

· magdalenawilliams dnia 05 grudnia 2016 o 08:23 · Drukuj
Znam Powiat Wadowicki 2016

Znają Powiat DOBRZE!
Tak można powiedzieć o  uczniach, którzy 30.listopada startowali w X Konkursie Krajoznawczym dla Młodzieży szkół średnich „Znam Powiat Wadowicki”, zajmując drużynowo II miejsce.
Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wadowicach, wykonawcą Komisja Przewodnicka Oddziału Zakładowego PTTK przy Andropol S.A. w Andrychowie, a gospodarzami turnieju andrychowski ZS nr 2 im. św. Jadwigi Królowej.
Uczestnicy Finału to uczniowie, którzy w szkolnym etapie zmagań uzyskali 3 pierwsze miejsca: Rafał Stuglik (2d), Józef Wróbel (2d) i Patryk Szeliga (2c).
Pytania konkursowe przygotowano w formie testów z jedną poprawną odpowiedzią, a dotyczyły one historii, współczesności , znanych osobistości pochodzących z naszego regionu, produktów lokalnych, ciekawych miejsc i turystyki. Suma punktów zdobytych przez poszczególnych uczestników zapewniała odpowiednie miejsce na liście rankingowej drużyn.
Warto nadmienić, iż byliśmy bardzo blisko podium w klasyfikacji indywidualnej, gdyż Rafał zajął IV, a Józef V miejsce. Obiecali, że za rok będą lepsi!
Text i foto w galerii: Jance

· magdalenawilliams dnia 05 grudnia 2016 o 07:13 · Drukuj
Turniej Międzyklasowy - eliminacje 2016/2017

30 listopada 2016, niby zwykły dzień, a w Budowlance znów się coś dzieje...

Tym razem wystąpiła nutka rywalizacji. Klasy konkurowały ze sobą w trakcie eliminacji Turnieju Międzyklasowego. Jak co roku walczą o 1000 złotych dofinansowania do wycieczki. Fundatorem nagrody jest Rada Rodziców.
Po dwóch emocjonujących turach jury ogłosiło finalistów, którymi zostały klasy: 4c, 2c, 3c, 3g, 2d.
 
Gratulujemy i czekamy na finał
:)
Zapraszamy do galerii zdjęć
Patrycja Opyrchał, klasa II C
· magdalenawilliams dnia 02 grudnia 2016 o 08:07 · Drukuj
Spotkanie z Natalią Janoszek

W środę 23 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Spotkania z ciekawym człowiekiem". Naszym pierwszym gościem była Natalia Janoszek. Aktorka Bollywood i Hollywood, a także modelka, zdobywczyni tytułów Miss, ostatnio zaś pisarka. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski.
Natalia przekonywała uczniów, że warto rozwijać pasje i walczyć o marzenia. Opowiedziała, jak rozpoczęła się jej kariera. Sama dostała od życia swój bilet do Indii i szansę na spełnienie Bollywood Dream. Dziś, po 4 latach pracy na subkontynencie, zna Indie od podszewki. Jej praca to przygoda pełna zaskakujących momentów, zabawnych sytuacji i niebezpiecznych zwrotów akcji. W książce „Za kulisami Bollywood” (Wydawnictwo Helion w Gliwicach, także w naszej szkolnej bibliotece!) ze szczegółami opisała wszystkie swoje przygody i nowe doświadczenia.
- Jestem dobrym przykładem tego, że nie trzeba być z wielkiego miasta, mieć bogatej rodziny czy kontaktów z VIP-ami, aby osiągnąć w życiu sukces - stwierdziła Natalia Janoszek.
Więcej zdjęć można odnaleźć na stronie magazynu Lady's Club. Relacja ukaże się także w papierowej edycji gazety.
Dziękujemy Natalii za poświęcony czas i słowa mobilizujące do działania, zaś mediom, które do nas przybyły, aby się spotkać z gościem, za życzliwość :)
Katarzyna Góna-Oremus    Foto w galerii: Stanisław Bubin/Lady's Club
· magdalenawilliams dnia 25 listopada 2016 o 18:53 · Drukuj
Z wizytą u świętego

Uczniowie naszej szkoły z klasy II F i III G odwiedzili dziś (15.11.2016)  Dom Rodzinny św. Jana Pawła II. Przewodniczki, które nas po nim oprowadzały (dziękujemy s. Annie i pani Inez za cierpliwość i zaangażowanie), opowiedziały o życiu i działalności Karola Wojtyły. Zwróciły uwagę na pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II i zapoznały z encyklikami jego autorstwa. Sporo czasu poświęciły na przybliżeniu ważnego momentu w życiu polskiego papieża - zamachu na jego życie, a następnie akcie przebaczenia.

Muzeum, które zostało odnowione dwa lata temu, robi wrażenie. Szczególnie  rozwiązania technologiczne, które czynią zwiedzanie jeszcze bardziej interesującym.
Tekst i zdjęcia w galerii: Katarzyna Górna-Oremus

· magdalenawilliams dnia 16 listopada 2016 o 09:30 · Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości 2016

My, Pierwsza Brygada,
Strzelecka gromada,
Na stos, rzuciliśmy
Swój życia los,
Na stos, na stos!

Uroczysty apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości przygotowała klasa 2d wraz z wychowawcą, mgr Januszem Cepcerem.

Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, wysłuchalismy znanych pieśni legionowych.

M. Williams


· magdalenawilliams dnia 14 listopada 2016 o 12:07 · Drukuj
e-Dziennik
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH
TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło