· Strona główna
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana

poniedziałek - piątek

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Witamy w Budowlance
Ogłoszenie o naborze na praktyki zagraniczne

W ramach projektu
„Młody budowlaniec na małych placach budowy w Niemczech”
ogłaszamy nabór na trzeci termin praktyk,
które odbędą się w dniach od  1 do 28 września 2015 r.
Oferta skierowana jest do uczniów klasy 2C

Wypełnione kwestionariusze należy oddać pani Agnieszce Jakubowskiej do dnia 1 czerwca 2016r.  Druki do pobrania tutaj

· magdalenawilliams dnia 24 maja 2016 o 08:33 · Drukuj
Z wizytą w Teatrze Słowackiego

Dla wielbicieli twórczości Williama Szekspira rok 2016 jest szczególnie ważny, w związku z przypadającą na ten czas okrągłą rocznicą jego śmierci. Na całym świecie z okazji 400 lat, które mijają od tego zdarzenia, organizowane są różnego rodzaju działania kulturalne, mające na celu przypomnieć ponadczasowe utwory wybitnego dramatopisarza. Uczniowie naszej szkoły również postanowili wziąć udział w tego typu wydarzeniach.

Reprezentanci z klasy 1c, 2c, 3c i 3d mieli przyjemność obejrzeć spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Reżyser przedstawienia, Marcin Hycnar podkreślił uniwersalny charakter historii głównych bohaterów. Dzięki wprowadzeniu elementów współczesnej muzyki czy tańca ta najpiękniejsza opowieść o miłości wydała się być bardzo aktualna. Spektakl niewątpliwie zapada w pamięci na długo i skłania do refleksji.
Z pozdrowieniami dla teatralnej elity Budowlanki :)
Agnieszka Kołek    Galeria

· magdalenawilliams dnia 19 maja 2016 o 11:23 · Drukuj
Pożegnanie maturzystów 2016

Jakie skarby są w sercu?
Pierwszy skarb: MIŁOŚĆ. Co to jest miłość? Trzeba się zakochać, żeby to wiedzieć. Jak ktoś już kocha, przekonuje się, że ma zawsze czas dla tego, kogo kocha. Choćby miał angielski, muzykę, mecz do oglądania w telewizji - zawsze znajdzie czas dla tego, kogo kocha, bo czas to miłość.
Drugi skarb: PRZYJAŹŃ. Mieć swojego przyjaciela to wielka rzecz.
Trzeci skarb: DOBROĆ. Pewna dziewczynka napisała w wypracowaniu: "Moja babcia nie jest lekarką, która leczy, nie jest architektem, który buduje domy, nie jest nauczycielką, która uczy, ale jest dobra. Zawsze pomoże, zawsze obroni. Okazuje dobroć serca."
Czwarty skarb: PAMIĘĆ. Dobra pamięć, kiedy pamięta się o imieninach mamusi, babci.
Tymi pięknymi słowami ks. Jana Twardowskiego pożegnała tegorocznych maturzystów pani dyrektor Dorota Szemik. Życzymy wam skarbów w sercu!  A na maturze... połamania piór, oczywiście!  Galeria

· magdalenawilliams dnia 05 maja 2016 o 09:23 · Drukuj
Sukcesy w Licealiadzie!

W piątek 22 kwietnia 2016 roku na lotnisku w Nowym Targu, odbyły się Finały Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m.
W kategorii dziewcząt z klas pierwszych, Patrycja Opychał z klasy 1c zajęła V miejsce, natomiast w kategorii dziewcząt z klas trzecich i czwartych, Karolina Karbowiak z klasy 4c zajęła również V miejsce.

W zawodach startowało ponad 130 najlepszych zawodniczek z województwa małopolskiego.Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Gratulacje!       Text i foto w galerii: Jance

· magdalenawilliams dnia 28 kwietnia 2016 o 09:10 · Drukuj
Międzyklasowy turniej piłki siatkowej 2015/2016

Wyniki międzyklasowego turnieju piłki siatkowej – marzec/kwiecień 2016:

I miejsce     - klasa 4d (8 pkt)

II miejsce    - klasa 2f (6 pkt)

III miejsce   - klasa 1f (4 pkt)

IV miejsce   - klasa 1c (2 pkt)

V miejsce    - klasa 1c2 (0 pkt)

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju!    Nauczyciele wychowania fizycznego

· magdalenawilliams dnia 28 kwietnia 2016 o 08:52 · Drukuj
Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (ang. International Mother Earth Day) – święto obchodzone corocznie 22 kwietnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku.
Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 22 kwietnia 2009 roku uznała, że "Ziemia i jej ekosystemy są naszym domem", i że ustanowienie Dnia jest "niezbędne w celu promowania harmonii z naturą i Ziemią".
Termin "Matka Ziemia" został użyty, ponieważ "odzwierciedla współzależność, która istnieje między ludźmi a innymi żywymi gatunkami wspólnie zamieszkującymi na planecie".
Celem Dnia jest promowanie harmonii z naturą i Ziemią dla osiągnięcia sprawiedliwej równowagi pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.
Źródło: Wikipedia

· magdalenawilliams dnia 22 kwietnia 2016 o 12:44 · Drukuj
Wiosenne Biegi Przełajowe 2016

W dniu 13 kwietnia 2016 roku na stadionie Skawa Wadowice, odbyły się Powiatowe indywidualne biegi przełajowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach wiekowych: rocznik 1999, 1998 i 1996-97. Zajmując I miejsce – Patrycja Opychał, II miejsce – Karolina Karbowiak i VII miejsce – Bartek Grondalczyk, uzyskaliśmy kwalifikacje do zawodów wojewódzkich, które odbędą się tradycyjnie w Nowym Targu.
W drużynie biegali również: Natalia Bargiel, Łukasz Ficek i Rafał Cisoń.

Gratulacje dla wszystkich!

Text i foto: Jance  Galeria

· magdalenawilliams dnia 15 kwietnia 2016 o 08:31 · Drukuj
Liceum ogólnokształcące

klasa architektoniczna

Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH
TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

Nie możesz się zalogować?