Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· O Nas
· Statut szkoły
· Bezpieczna szkoła
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
· Podział godzin
Rekrutacja
· Oferta 2015/2016
· Kształcenie zawodowe
· Kryteria naboru
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla maturzystów
· Matura 2014/2015
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
· Słownik angielski
Facebook

Zespół Szkół nr 1
w Wadowicach


BIP
Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek 8.30 - 15.00
wtorek 8.30 - 15.00
środa 8.30 - 16.00
czwartek 8.30 - 15.00
piątek 8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Zapraszamy do Budowlanki!
Simple Slider Example - Jssor Slider, Slideshow
image carousel
Fakro 2015

Uczniowie klas III c i III d, z opiekunami – p. Ireną Jagiełką, p. Anną Gębalą i p. Markiem Kanią,  odwiedzili 20 maja 2015 r. zakład produkcyjny FAKRO w Nowym Sączu, specjalizujący się w wykonywaniu okien  dachowych, schodów strychowych, świetlików i innych produktów do zabudowy poddasza. Firma ta została założona w 1991 roku. Obecnie posiada12 zakładów produkcyjnych w Polsce i na świecie, zatrudniając 3300 pracowników.
Uczniowie w towarzystwie miłych i kompetentnych przewodników zwiedzali fabrykę, uczestniczyli w ciekawych wykładach, obejrzeli prezentację 3D poświęconą produktom firmy, poznawali linię produkcyjną okien dachowych. Na zakończenie wysłuchali interesującej prelekcji na temat przyczyn  spowolnienia wzrostu gospodarczego w Polsce po roku 2008.
Marek Kania

· magdalenawilliams dnia 21 maja 2015 o 12:14 · Czytaj więcej · 13 czytań ·Drukuj
Babiogórska tragedia 80 lat później

Kolejna dekada minęła od śmierci na Babiej Górze narciarzy K.S.„Beskid”

Osiemdziesiąt lat temu, w lutym 1935 r., drużyna narciarzy K.S.„Beskid” w składzie: Helena Banachowska, Janina Frysiówna, Kazimierz Fryś i Władysław Olejczyk wystartowała w „III Narciarskiej Wędrówce Gwiaździstej zorganizowanej przez Sekcję Narciarską Polskiej YMCA »Skimka« w Krakowie”. Wyprawa ta została szczegółowo zrelacjonowana w artykule „Babiogórska tragedia” w numerach 2 i 3 „Nowin Andrychowskich” z 2005 r., więc teraz ograniczę się do najbardziej podstawowych faktów.

Andrzej Fryś      Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem tutaj.

· magdalenawilliams dnia 20 maja 2015 o 07:33 · Drukuj
Nowoczesne pompy - szkolenie firmy Grundfos

W dniu 13 maja 2015  uczniowie klas 1f, 1g i 2f Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w ciekawej prezentacji.  Przedstawiciel firmy Grundfos Pompy Sp. z o.o.,  pan dr inż. Andrzej Pasiński,  przedstawił możliwości zastosowania nowoczesnych rozwiązań pompowych w ujęciach wód podziemnych, w instalacjach wody zimnej i ciepłej, w układach centralnego ogrzewania oraz do odprowadzania ścieków bytowych.Do prezentacji użyty został sprzęt zainstalowany na platformie pokazowej, która w dniu szkolenia zaparkowała na terenie naszej szkoły. Z rozwiązaniami stosowanymi przez firmę Grundfos w technice instalacyjnej zapoznały się cztery grupy uczniów. 
Jedną z dodatkowych atrakcji była możliwość sterowania pracą pompy przy pomocy smartfonu lub tabletu.

Zapraszamy do galerii

· magdalenawilliams dnia 14 maja 2015 o 13:22 · Drukuj
Wernisaż "Młodzi Twórcy"

Wadowicka Biblioteka Publiczna  zaprasza na wernisaż  wystawy  „Młodych Twórców”, który odbędzie się  w najbliższą sobotę 16 maja  2015 (Noc Muzeów) o godz. 17.00.
          Pośród licznych prac  młodych twórców z rejonu Wadowic prezentowane będą również   prace naszych uczniów  wykonane pod kierownictwem  mgr inż. Aleksandry Łokcik-Szczygieł oraz  mgr. inż. Krzysztofa Szczygła.  Uczniowie sportretowali kościoły Powiatu Wadowickiego. Jest to ciąg dalszy cyklu „Ocalić od zapomnienia”, którego pierwszą częścią były „Kapliczki Powiatu Wadowickiego”.

         Organizatorzy zapraszają  autorów  prac wraz z opiekunami  oraz rodziną i znajomymi.
Komisja Promocji Szkoły

· magdalenawilliams dnia 12 maja 2015 o 11:23 · Drukuj
Herbaciarnia Naukowa - maj 2015

Gośćmi specjalnymi spotkania w ramach projektu Herbaciarnia Naukowa były tym razem panie Małgorzata Pazdor – prezes firmy ROMAX oraz  Karolina Prandzioch – prezes Agencji reklamowej NO-HAU. Temat wykładu brzmiał: „Biznes po kobiecemu, czyli jak zarobić pierwszy milion” i trzeba przyznać, że prowadzące, opowiadając o specyfice swojej pracy, udzieliły młodym słuchaczom kilku cennych wskazówek, dotyczących zakładania własnych firm.

Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 11 maja 2015 o 08:27 · Drukuj
VI wyprawa dydaktyczno-naukowa wadowickiej budowlanki "Inny jest ten świat" - Polska Północna 2015

W dniach od 25 kwietnia do 30 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły podczas wyprawy dydaktyczno-naukowej odwiedzili Północną Polskę. Byliśmy na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Ziemi Toruńskiej. Pływaliśmy promem i statkiem w porcie Gdańskim. Wysłuchaliśmy:  opowieści o życiu ludzi w średniowiecznym mieście Hanzy Gdańsku, koncertów muzyki organowej w katedrze w Gdańsku- Oliwie i sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, wykładu na temat budownictwa regionalnego w Olsztynku, prelekcji o funkcjonowaniu fortyfikacji Wilczego Szańca i twierdzy Toruń , opowieści o gwiazdach w obserwatorium astronomicznym we Fromborku, wykładu na temat  życia Mikołaja Kopernika oraz wspomnień o tragedii osób przebywających w obozie Stutthof. Uczestnicy wyprawy wspólnie z Krzysztofem Szczygłem, Aleksandrą Łokcik-Szczygieł oraz panem Markiem Kanią przeżyli niezapomniane chwile w otoczeniu przepięknej przyrody Warmii i Mazur.

Krzysztof  Szczygieł

· magdalenawilliams dnia 07 maja 2015 o 10:16 · Czytaj więcej · 85 czytań ·Drukuj
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

Klasa I c przygotowała uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Montaż poetycko-muzyczny składał się z fragmentów nastrojowej poezji, recytowanej na tle muzyki klasycznej oraz krótkich informacji, przybliżających historię Polski z okresu XVIII wieku.

Całość uzupełniona została prezentacją multimedialną. Uczniowie przypomnieli, dlaczego majowe święto powinno być zapisane w pamięci każdego Polaka, jako szczególnie ważny dzień.
Skłonili nas do refleksji na temat minionych czasów, ale również zachęcili do tego, aby pielęgnować pamięć o przeszłości, bo naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę.

 Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 03 maja 2015 o 08:41 · Drukuj
Liceum ogólnokształcące
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Wadowicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2014”.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło