· Strona główna
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Konkurs kolęd
Budowlańcy w Filharmonii Krakowskiej

Uczniowie klas czwartych z opiekunami: Aleksandrą Łokcik-Szczygieł i Krzysztofem Szczygłem oraz Marcinem Wójcikiem , uczestniczyli  dnia 20 listopada 2014 r.  w koncercie „Musica Ars Amanda” orkiestry Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, której dyrygentem była Anna Duczmal- Mróz.

Orkiestra i solowi artyści grali utwory Mozarta, Honeggera, Głazunowa i Dukasa. W obecnym sezonie muzycznym cykl koncertów dotyczy miejsca poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej. Ostatni odcinek poświęcony był instrumentom dętym drewnianym. Ponadto wycieczkowicze odwiedzili wnętrza zamku w Niepołomicach, Wawel, kościoły Traktu Królewskiego i Rynek w Krakowie.
Sprawozdanie przygotował: K. Szczygieł  Galeria

· magdalenawilliams dnia 25 listopada 2014 o 08:35 · Drukuj
Lekcja przedsiębiorczości w Powiatowym Urzędzie Pracy

Dnia 19 listopada 2014 roku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach dotyczących doradztwa zawodowego z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości.

Prowadziła je pracownica Urzędu Pracy w Wadowicach mgr Anna Komendara. Zajęcia odbyły się w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Lekcję zorganizowała mgr inż. Aleksandra Łokcik- Szczygieł.

Sprawozdanie przygotował Krzysztof Szczygieł – również uczestnik warsztatów.

· magdalenawilliams dnia 21 listopada 2014 o 09:22 · Drukuj
Niektórzy lubią poezję - reaktywacja 2014

jestem małą niepozorną częścią wszechświata
czekającą w ciszy
na spełnienie...
  Kul.

Powyżej fragment jednego z wierszy zamieszczonych w wydaniu specjalnym tomiku poetyckiego Niektórzy lubią poezję... przygotowanym przez mgr. Marka Kanię.
Autorami wierszy są uczniowie naszej szkoły. Utwory były inspirowane życiem, nauką, poezją naszego patrona, księdza Jana Twardowskiego.
Wiersze te zabrzmiały podczas uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły w dniu 4 listopada 2014 r. Piękną i nastrojową recytacją popisała się klasa 3c.

Zapraszamy do czytania! Aktualne wydanie tutaj. Wydania archiwalne.
M. Williams

· magdalenawilliams dnia 17 listopada 2014 o 10:10 · Drukuj
Szkoła promująca bezpieczeństwo

W trakcie uroczystości Święta Szkoły w dniu 4 listopada 2014 roku Dyrektor szkoły Sławomir Siedlecki przyjął z rąk mł. isnp. Piotra Dziekanowskiego – Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo, tym samym otrzymaliśmy przedłużenie certyfikatu na pięć lat.

Po tym okresie możemy ubiegać się o wyróżnienie Lidera Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Przed nami kolejne wyzwania i zadania, aby jeszcze bardziej zwiększać poczucie bezpieczeństwa w szkole jak i poza nią.

Barbara Sieja
fot. Zbigniew Przybek

· magdalenawilliams dnia 14 listopada 2014 o 09:39 · Drukuj
Znamy Powiat Wadowicki najlepiej!

W dniu 6 listopada 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Curie-Skłodowskiej w Andrychowie odbył się po raz ósmy powiatowy finał konkursu: Znam Powiat Wadowicki.
Aby się do niego zakwalifikować należało zaliczyć szkolne eliminacje. Startowało w nich 4 uczniów: Filip Maj, Grzegorz Kaletka, Michał Klęczar oraz Daniel Fryś.
W andrychowskich zmaganiach pokonaliśmy pięć szkół ponadgimnazjalnych zajmując drużynowo I miejsce (Filip, Grzegorz i Daniel), natomiast indywidualnie I miejsce spośród 18 uczestników, zajął Filip Maj.

Gratulacje!!!

Text i foto: Jance

· magdalenawilliams dnia 14 listopada 2014 o 07:24 · Czytaj więcej · 45 czytań ·Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości 2014

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w 1989 r.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski.

Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowe_%C5%9Awi%C4%99to_Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci

Apel z okazji święta przygotowała klasa 2d wraz z wychowawcą, mgr inż. Heleną Kiełkowicz

· magdalenawilliams dnia 10 listopada 2014 o 09:51 · Drukuj
Herbaciarnia Naukowa - listopad 2014

Profesor Bolesław Faron – historyk literatury polskiej, krytyk literacki i publicysta  był gościem listopadowej Herbaciarni Naukowej. Wygłosił interesujący wykład na temat Młodopolskiego Krakowa i fenomenu Jamy Michalika.
Mieliśmy okazję wysłuchać pasjonującej opowieści o najsłynniejszej kawiarni artystycznej, której początki sięgają 1895 roku. W Jamie Michalika, znajdującej się na ulicy Floriańskiej, działał pierwszy w Polsce Kabaret Zielony Balonik, ośmieszający krakowskich mieszczan.
W tym wyjątkowym miejscu do dnia dzisiejszego organizowane są wieczorki poetyckie, recitale, koncerty i spotkania z artystami. Jest to niewątpliwie jeden z ważniejszych punktów na trasie zabytkowego Krakowa.

Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 10 listopada 2014 o 07:09 · Drukuj
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Wadowicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2014”.

Nie możesz się zalogować?