Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
· Podział godzin
Rekrutacja
· Oferta 2016/2017
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
· Słownik angielski
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Szkoła maturalnego sukcesu!
Witamy w Budowlance
Simple Fade Slideshow Theme - Jssor Slider, Slideshow with Javascript Source Code
Eisenach - lipiec 2016

 Kolejna grupa uczniów naszej szkoły, tym razem absolwenci klasy 3f Zasadniczej Szkoły Zawodowej  nr 3 w Wadowicach pojechała na  praktyki  w ramach projektu Młody budowlaniec na małych placach budowy w Niemczech. na który grant uzyskaliśmy dzięki programowi  Erasmus +.

Dwóch Kamilów, Kuba, Jarek, Jacek i Mariusz spędzą cztery tygodnie w Eisenach. Pracując w małych firmach budowlanych, remontują zabytkowy budynek przy ul. Monch Strasse, wykonują remonty w szkołach w Eisenach, a czas wolny poświęcają na odpoczynek i poznawanie kraju, kultury i zwyczajów naszych sąsiadów. Czytaj więcej na stronie projektu

Mgr inż. Irena Jagiełka  Galeria 

· magdalenawilliams dnia 14 lipca 2016 o 10:29 · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Pożegnaliśmy rok skolny 2015/2016.

Gratulujemy uczniom klasy 3f Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 oraz ich Wychowawcy - panu mgr Marcinowi Wójcikowi.! Hydraulikom, wykończeniowcom i murarzom życzymy wszystkiego dobrego w życiu osobistym i pracy zawodowej. I nie zapominajcie o szkole :-)

Wszystkim Uczniom i Pracownikom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Magdalena Williams

· magdalenawilliams dnia 24 czerwca 2016 o 10:07 · Drukuj
Z Tobą na Groń 2016

Po raz 14 najlepsi rowerzyści i biegacze z Budowlanki zdobyli szczyt Leskowca (922 m npm). A wszystko to odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Rajdu Krajoznawczego „Z Tobą na Groń” (1.06.2016). Jak co roku organizatorzy ze szkoły w Radoczy przygotowali trzy możliwości zdobycia masywu Leskowca: przejście piesze – tu wykazała się grupa z klasy 1c pod opieką mgr Wojciecha Tentszerta, przejazd rowerem, w którym I miejsce zajął Adam Młocek z 2c, III miejsce - Patryk Szeliga z 1d (poza podium Mateusz Wieczorek i Patryk Brańka – obaj 1d) oraz bieg - I miejsce zajęła Patrycja Opychał z klasy 1c. Opiekun sportowców, mgr Janusz Cepcer, zajął I miejsce w kategorii open.

Rywalizacja zakończyła się Mszą Świętą na szczycie Gronia Jana Pawła II oraz poczęstunkiem i wręczeniem nagród w restauracji Czartak.

Text i foto w galerii: Jance  Więcej o naszych wyprawach rowerowych w zakładce Rowery

· magdalenawilliams dnia 08 czerwca 2016 o 08:56 · Drukuj
Kolejny sukces Herbaciarzy Naukowych!

Już po raz kolejny nasza szkoła była najbardziej aktywną szkołą biorącą udział w projekcie Herbaciarnia Naukowa „Aromaty Wiedzy”. Podczas podsumowania IX edycji okazało się, że Przemysław Rokowski oraz Paweł Warchał z klasy II c zdobyli ex aequo I miejsce w konkursach dla uczniów i tym samym otrzymali zaproszenie na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Elżbieta Sypuła i Adrian Węgrzyn zdobyli wyróżnienie i cenne nagrody rzeczowe, m.in. bilety do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Organizatorzy docenili również pracę opiekunki szkolnej grupy Herbaciarzy – Agnieszki Kołek. Zespół Szkół nr 1 otrzymał list gratulacyjny za szczególną aktywność uczniów w projekt Fundacji „Zawsze Warto”. Serdecznie gratulujemy!
Gościem ostatniego w tym roku szkolnym spotkania była Pani Sabina Baral – autorka przejmującej książki pt. „Zapiski z wygnania”. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wzruszającej historii Żydówki, która po wydarzeniach z 1968 roku została zmuszona opuścić Polskę. Była wówczas nastolatką i wraz ze swoimi rodzicami podjęli trud odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Osobiste wspomnienia autorki, anegdoty i gorzkie momentami refleksje sprowadzić można do zdania, którym Sabina Baral podsumowała swój wykład: „Nawet wam nie potrafię powiedzieć, jak to bardzo boli nie mieć ojczyzny”.
Agnieszka Kołek  

· magdalenawilliams dnia 06 czerwca 2016 o 08:32 · Czytaj więcej · 170 czytań ·Drukuj
Ogłoszenie o naborze na praktyki zagraniczne

W ramach projektu
„Młody budowlaniec na małych placach budowy w Niemczech”
ogłaszamy nabór na trzeci termin praktyk,
które odbędą się w dniach od  1 do 28 września 2016 r.
Oferta skierowana jest do uczniów klasy 2C

Wypełnione kwestionariusze należy oddać pani Agnieszce Jakubowskiej do dnia 1 czerwca 2016r.  Druki do pobrania tutaj

· magdalenawilliams dnia 24 maja 2016 o 08:33 · Drukuj
Z wizytą w Teatrze Słowackiego

Dla wielbicieli twórczości Williama Szekspira rok 2016 jest szczególnie ważny, w związku z przypadającą na ten czas okrągłą rocznicą jego śmierci. Na całym świecie z okazji 400 lat, które mijają od tego zdarzenia, organizowane są różnego rodzaju działania kulturalne, mające na celu przypomnieć ponadczasowe utwory wybitnego dramatopisarza. Uczniowie naszej szkoły również postanowili wziąć udział w tego typu wydarzeniach.

Reprezentanci z klasy 1c, 2c, 3c i 3d mieli przyjemność obejrzeć spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Reżyser przedstawienia, Marcin Hycnar podkreślił uniwersalny charakter historii głównych bohaterów. Dzięki wprowadzeniu elementów współczesnej muzyki czy tańca ta najpiękniejsza opowieść o miłości wydała się być bardzo aktualna. Spektakl niewątpliwie zapada w pamięci na długo i skłania do refleksji.
Z pozdrowieniami dla teatralnej elity Budowlanki :)
Agnieszka Kołek    Galeria

· magdalenawilliams dnia 19 maja 2016 o 11:23 · Drukuj
Pożegnanie maturzystów 2016

Jakie skarby są w sercu?
Pierwszy skarb: MIŁOŚĆ. Co to jest miłość? Trzeba się zakochać, żeby to wiedzieć. Jak ktoś już kocha, przekonuje się, że ma zawsze czas dla tego, kogo kocha. Choćby miał angielski, muzykę, mecz do oglądania w telewizji - zawsze znajdzie czas dla tego, kogo kocha, bo czas to miłość.
Drugi skarb: PRZYJAŹŃ. Mieć swojego przyjaciela to wielka rzecz.
Trzeci skarb: DOBROĆ. Pewna dziewczynka napisała w wypracowaniu: "Moja babcia nie jest lekarką, która leczy, nie jest architektem, który buduje domy, nie jest nauczycielką, która uczy, ale jest dobra. Zawsze pomoże, zawsze obroni. Okazuje dobroć serca."
Czwarty skarb: PAMIĘĆ. Dobra pamięć, kiedy pamięta się o imieninach mamusi, babci.
Tymi pięknymi słowami ks. Jana Twardowskiego pożegnała tegorocznych maturzystów pani dyrektor Dorota Szemik. Życzymy wam skarbów w sercu!  A na maturze... połamania piór, oczywiście!  Galeria

· magdalenawilliams dnia 05 maja 2016 o 09:23 · Drukuj
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH
TECHNIK INŻYNIERII ŚRODOWISKA I MELIORACJI
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło