Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· CKZiU nr 2
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Doradca zawodowy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
Rekrutacja
· Oferta 2017/2018
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Ubezpieczenie
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Warto przeczytać

 

Kolejna dekada minęła od śmierci na Babiej Górze narciarzy K.S.„Beskid”

Osiemdziesiąt lat temu, w lutym 1935 r., drużyna narciarzy K.S.„Beskid” w składzie: Helena Banachowska, Janina Frysiówna, Kazimierz Fryś i Władysław Olejczyk wystartowała w „III Narciarskiej Wędrówce Gwiaździstej zorganizowanej przez Sekcję Narciarską Polskiej YMCA »Skimka« w Krakowie”. Wyprawa ta została szczegółowo zrelacjonowana w artykule „Babiogórska tragedia” w numerach 2 i 3 „Nowin Andrychowskich” z 2005 r., więc teraz ograniczę się do najbardziej podstawowych faktów.

Andrzej Fryś      Czytaj dalej.

Jance. Monografia kulturalna Zespołu Szkół Budowlanych w Wadowicach na tle rozwoju i działalności w latach 1968 - 1998

Celem niniejszej pracy jest przedstawienie dziejów i działalności Zespołu Szkół Budowlanych w Wadowicach, którego początki sięgają 1968 roku. Do dnia dzisiejszego brak jest wyczerpujących opracowań. Pewne ogólne informacje dotyczące historii i rozwoju szkoły zostały zawarte m.in. w książce G. Studnickiego: „Zarys dziejów oświaty i szkolnictwa w Wadowicach” oraz w kronikach szkolnych ZSB. Informacje znajdujące się w tych źródłach nie ukazują wyczerpująco wszystkich aspektów działalności placówki.    Czytaj dalej

Jance. Babiogórska tragedia

Babia Góra jest najwyżej położonym szczytem Beskidów Zachodnich, leżącym w masywie Beskidu Żywieckiego. Od wschodu łączy się poprzez przełęcz Krowiarki z grupą Policy, od północnego zachodu poprzez przełęcz Jałowiecką z grupą Mędralowej, a od południa z granicą Słowacji. Czytaj dalej

Jance. Impostacja głosu
Końcem listopada roku pamiętnego,
strach blady ogarnął człeka spokojnego.

Listę osób „chętnych” nagle wywieszono,
bez prawa odmowy termin wyznaczono.

„Impostacja głosu” jak wół napisano
i siódmego grudnia stawić się kazano.     Czytaj dalej
Inne publikacje autora Jance

1. Program wychowania fizycznego w Zespole Szkól Budowlanych w Wadowicach (1968 - 2000), (w:) A. Nowakowski (red.), Z dziejów kultury fizycznej w Polsce południowej. In honorem Kazimierz Toporowicz, Wadowice-Katowice 2001, s. 46.
2. Uchwała kwietniowa z 1973 roku o kulturze fizycznej i jej znaczenie, (w:)
B. Woltmann (red.), Z najnowszej historii kultury fizycznej w Polsce, Tom V, Prace naukowe letniej szkoły historyków kultury fizycznej, Gorzów Wlkp. 2002, s. 297.
Referat wygłoszony na Ogólnopolskiej Konferencji Letniej Szkoły Historyków Kultury Fizycznej w Ośrodku Dydaktyczno – Szkoleniowym AWF Poznań w Chycinie w sierpniu 2000 roku.
3. Analiza patologii szkolnych w Zespole Szkól Budowlanych w Wadowicach, (w:)
J. Rodziewicz - Gruhn (red.), Biokulturowe uwarunkowania rozwoju, sprawności i zdrowia, WSP Częstochowa 2003, s.387.
Referat wygłoszony na Międzynarodowej Konferencji „Uwarunkowania rozwoju, sprawności i zdrowia” w Częstochowie, w grudniu 2001 roku.
4. Rozwój organizacyjny gniazda „Sokoła” w Wadowicach na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, (w:) Krajowy Zlot Sokolstwa Polskiego. 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem, Kraków 2004, s. 45.
Referat wygłoszony na Konferencji Naukowej z okazji 110 lat TG „Sokół” w Zakopanem, w czerwcu 2004 roku.
5. Działalność TG „Sokół” w Chrzanowie w dwudziestoleciu międzywojennym, (w:)
Z najnowszej historii kultury fizycznej w Polsce, Tom VI, Gorzów Wlkp. 2004.
6. Infrastruktura szkolnej kultury fizycznej w gminie Stryszów, (w:) A. Nowakowski (red.), Szkice z organizacji kultury fizycznej, UR Rzeszów 2005, 118.
Referat wygłoszony na konferencji „Początki rozwoju sportu, dyscyplin sportowych i działalności klubów w Polsce”, z okazji 650–lecia lokalizacji Rzeszowa oraz 100-lecia KS „Resovia” we wrześniu 2004 roku.
7. Rozwój turystyki i krajoznawstwa na terenie Andrychowszczyzny w latach 1964 – 2004 na przykładzie Oddziału Zakładowego PTTK „Andropol”, (w:) A. Nowakowski, S. Zaborniak (red.), Szkice z dziejów turystyki w Polsce. Studia i szkice z historii kultury fizycznej nr 3, UR Rzeszów 2005, s.67.
8. Działalność Rodzinnego Koła PTTK "Szarotka" na tle rozwoju turystyki w Andrychowie (w:) Materiały z Uroczystej Sesji Rady Powiatu Wadowickiego, Wadowice 2006, s.11.
Wystąpienie w Auli Papieskiej LO w Wadowicach, podczas sesji Rady Powiatu Wadowickiego, w związku z przyznaniem Tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego", Panu Stefanowi Jakubowskiemu, w dniu 16 października 2006 roku.
9. Tragedia babiogórska 14 lutego 1935 roku, (w:) A. Nowakowski (red.), Szkice z dziejów turystyki na Podbeskidziu, Wadowice 2008, ss. 79 – 93.
10. Wychowanie fizyczne w Zespole Szkół nr 1 w Wadowicach w latach 2001-2008, (w:) A. Nowakowski (red.), Wychowanie fizyczne w okresie reformy edukacyjnej na przykładzie powiatów wadowickiego i suskiego, Wadowice 2009, s.79-90

Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło