Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· CKZiU nr 2
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Doradca zawodowy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
Rekrutacja
· Oferta 2017/2018
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Ubezpieczenie
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

IV Liceum Ogólnokształcące -2010/2011

IV Liceum Ogólnokształcące

w Zespole Szkół nr 1 w Wadowicach

ul. Słowackiego 4 , 34-100 Wadowice
tel./fax 33-8233526   
e-mail: zs1wadowice@wp.pl

www.zs1wadowice.pl


Nauka w naszym liceum gwarantuje wysoki poziom nauczania i satysfakcję z poniesionego wysiłku

W roku szkolnym 2010/2011 planujemy otworzyć dwa oddziały:


NIE SAMĄ NAUKĄ UCZEŃ ŻYJE...
Klasa 1A   H U M A N I S T Y C Z N A Dzięki nauce w klasie humanistycznej lub turystycznej będziesz miał również szansę na poszerzenie swoich horyzontów poprzez pracę w roli:

Jeśli zdecydujesz się na naukę w tej klasie z powodzeniem będziesz mógł kontynuować studia na kierunkach humanistycznych. Jeśli myślisz o karierze: m.in. nauczyciela, prawnika, pracownika administracyjnego, to właśnie ta klasa zwiększy szanse na zrealizowanie Twoich planów zawodnych.

Będąc uczniem klasy 1a będziesz miał okazję nauczyć się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Nawet jeśli nigdy przedtem nie miałeś kontaktu z tym językiem, to dzięki pomocy nauczycieli będziesz mógł posługiwać się językiem angielskim na poziomie średnio-zaawansowanym już po 3 latach nauki.

Znajomość języka obcego na obecnym rynku pracy jest niezbędna, więc dzięki nauce w tej klasie możesz poczuć się pewniej szukając zatrudnienia nawet za granicą.

Nauka języka angielskiego w wymiarze pięciu godzin tygodniowo, to także gwarancja zdania matury na zadawalającym Cię poziomie.

Będąc uczniem tej klasy to również okazja do pogłębienia swojej wiedzy z języka polskiego, bo tu będziesz uczył się tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

WOLONTARIUSZA
Na terenie naszej szkoły od kilku lat prężnie działają ludzie dobrej woli, którzy biorą udział w licznych akcjach charytatywnych. Uczestniczymy m.in. w akcji ”Wampir reaktywacja,” „I Ty możesz zostać Mikołajem,” „Misie, Misiaczki Misiunie,”
REDAKTORA
szkolnej gazetki „Beton” lub „English Corner”. Uczniowie naszej szkoły redagują gazetkę szkolną, w której przeprowadzają wywiady z nauczycielami, uczniami, opisują bieżące wydarzenia kulturalne i szkolne. W anglojęzycznej gazetce „English Corner” zamieszczane są najciekawsze prace uczniów i quizy w języku angielskim.
AKTORA
Przygotowując apele i akademie staramy się zainteresować innych uczniów niebanalnymi programami wykorzystując zdolności aktorskie uczniów. I Ty możesz spróbować swoich sił.
POETY
Jeśli piszesz wiersze do szuflady, to przestań. Czas na ich opublikowanie. Twoje wiersze mogą trafić do szerszego grona poprzez ich umieszczenie w szkolnym czasopiśmie poetyckim „Gryzipiórek.”
Klasa 1B    T U R Y S T Y C Z N A TANCERZA
Po wytężonym wysiłku czas na zasłużony relaks. Szkolna dyskoteka to idealne miejsce na odreagowanie stresów dnia codziennego.

Decydując się na naukę w tej klasie zwiększasz swoje szanse na studiowanie turystyki, filologii angielskiej, geografii, pedagogiki i nie tylko. Jeśli lubisz podróżować i poznawać świat, ta klasa będzie odpowiednia dla Ciebie.

Będąc uczniem klasy turystycznej będziesz miał okazję nauczyć się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Nawet jeśli nigdy przedtem nie miałeś kontaktu z tym językiem, to dzięki swojej systematycznej pracy i pomocy nauczycieli będziesz mógł posługiwać się językiem angielskim na poziomie średnio-zaawansowanym już po 3 latach nauki.

Znajomość języka obcego na obecnym rynku pracy jest bardzo ważną, więc dzięki nauce w tej klasie możesz poczuć się pewniej na rynku pracy szukając zatrudnienia w kraju jak i za granicą.

Nauka w klasie 1b to również okazja na pogłębienie swojej wiedzy z geografii, bo to właśnie ten przedmiot będzie drugim nauczanym na poziomie rozszerzonym. Geografia już od kilku lat cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie bardzo chętnie wybierają właśnie ten przedmiot jako jeden z przedmiotów zdawanych na maturze. I wiedzą, co robią, bo dzięki swojej pracy i doświadczeniu nauczyciela zdają go z powiedzeniem.

MIĘDZYNARODOWEGO MIŁOŚNIKA SZTUKI TEATRALNEJ
Wyjazdy do teatru to już tradycja w naszej szkole. Aby obcować ze światem teatru jeździmy do Krakowa, Zabrza, Bielska Białej. Nie zadawalamy się jedynie sztukami w języku polskim. Co roku wyruszamy również do Karkowa, by obejrzeć przedstawienia w języku angielskim w wykonaniu TNT THEATRE BRITAIN.
PŁYWAKA
Dla chętnych organizowane są zajęcia na basenie, dzięki którym możemy się pochwalić już pierwszymi sukcesami.
PIECHURA
Jeździmy i poznajemy świat. Wycieczki górskie to nasza specjalność. Regularnie uczestniczymy w: Rajdzie Zimowym po Ziemi Andrychowskiej, Zlocie Powitanie Wiosny – Lanckorona, Rajdach Pieszych na Groń Jana Pawła II.
MIŁOŚNIKA MALARSTWA
Poszukiwanie ciekawych wydarzeń kulturalnych jest jedną z naszych pasji, dlatego jesteśmy częstymi gośćmi na wystawach malarstwa.
Informację przygotowała Agata Grabowska
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło